Radiolinie

W przypadku, gdy wybudowanie infrastruktury kablowej nie jest możliwe technicznie lub jego koszty są niewspółmiernie wysokie do osiąganego celu bardzo często optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z rozwiązań radiowych. Wysokiej klasy radiolinie pracujące w paśmie koncesjonowanym potrafią zapewnić jakość i niezawodność transmisji porównywalną od popularnych rozwiązań optycznych. Jednak ich koszt bywa często dosyć wysoki a stałe opłaty za częstotliwość dodatkowo go podnoszą.

W takich sytuacjach warto przeanalizować możliwość skorzystania z pasma ogólnodostępnego i technologii WiFi. Stosowane przez nas rozwiązania pozwalają na zapewnienie łączności nawet na dystansie powyżej 50km i przepustowości rzędu kilkuset Mb/s .

Używanie tego typu rozwiązań jest często bardzo praktyczne przy stosunkowo niewielkich odległościach przy spinaniu budynków na terenie firmy oraz w sytuacjach gdy dostawca usług telekomunikacyjnych nie chce ponosić kosztów budowy ostatniej mili.

W przypadkach gdy przesyłane dane są wyjątkowej wartości stosujemy dodatkowe szyfrowanie poza protokołami wbudowanymi w sprzęt co czyni taki link bezpieczniejszym od typowych rozwiązań operatorskich.

Gdy połączenie jest szczególnie istotne dla działalności firmy i przerwy wynikające z jego awarii mogą być wyjątkowo kosztowne oferujemy pełną protekcję łącza oraz jego stały monitoring.